Statystyka

  • Wszytkich: 3939175
  • W tym roku: 40108
  • W tym miesiącu: 40108
  • Dziś: 1386
  • Online: 60

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Wieczór cygański

4 sierpnia o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z kulturą romską.

Podczas Wieczoru Cygańskiego w amfiteatrze na Placu Unii Europejskiej wystąpi zespół HITANO, który rozgrzeje publiczność gorącymi, cygańskimi melodiami i żywiołowym tańcem.

Zespół HITANO jest romskim zespołem wielopokoleniowym, który ma bogatą tradycję oraz doświadczenie. Członkowie grupy mówią o sobie, że są "zespołem rodzinnym" i - jak twierdzą - są jedynym zespołem w Polsce, który gra i śpiewa w stu procentach na żywo.

"Mamy swój własny styl, którego pilnie strzeże nasz założyciel Adam Fedorowicz. Nie naśladujemy innych artystów romskich. Dzięki wielkiemu talentowi Adama Fedorowicza śpiewamy i wykonujemy jego własne kompozycje. Piękne teksty i prawdziwa muzyka cygańska to właśnie jego dzieło" - mówią członkowie grupy. Zespół powstał w 1984 roku, kilka lat później stał się jednym z nielicznych zespołów romskich w Polsce grający tradycyjną muzykę cygańską. Wielbiciele romskiej muzyki podkreślają, że na występach HITANO można "cofnąć się w czasie" i poczuć klimat prawdziwego taborowego śpiewu i tańca przy ognisku. W ich niekłamanej muzyce jest wszystko: wędrujący tabor, kotlarze naprawiający sagany i garnki, końskie jarmarki, wróżby, porwania, bójki, jest świat z cygańskich legend i marzeń.

Organizatorem Wieczoru Cygańskiego jest Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Impreza objęta została patronatem Burmistrza Miasta Mrągowo.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach