Statystyka

  • Wszytkich: 4290931
  • W tym roku: 391864
  • W tym miesiącu: 14158
  • Dziś: 1116
  • Online: 35

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Szanty, Yellow Cup i święto ryby w Iławie

Już 28 lipca odbędą się w Iławie najbardziej optymistyczne i widowiskowe regaty w Polsce. Jak co roku, w samym centrum miasta, na akwenie Małego Jezioraka, pojawią się oldboje, by ścigać się w optymistkach - najmniejszych łódkach na świecie. Atrakcji, jakie przewidziano na ostatni weekend lipca, jest jednak zdecydowanie więcej.

W tym roku Ogólnopolskie Regaty Oldbojów w Klasie Optymist „Yellow Cup" odbędą się już po raz piętnasty. Najbardziej widowiskową częścią regat są wyścigi w kategorii XXL. Mogą w niej wystartować wyłącznie osoby, ważące minimum sto kilogramów. Regaty rozpoczną się w samo południe. Odbywać się będą na akwenie Małego Jezioraka, w sąsiedztwie restauracji Yellow. Towarzyszyć im będą - w ramach Festiwalu Jeziorak Szanty - występy zespołów: Sztywny Rumpel, Banana Boat i Mietek Folk.

Weekend 27 i 28 lipca obfitować będzie dodatkowo w wiele innych ciekawych wydarzeń. 27 lipca w miejskim amfiteatrze odbędzie się Festiwal Krainy Kanału Elbląskiego. Tego dnia odbędą się między innymi widowiskowy turniej piłki nożnej na wodzie oraz - w ramach Festiwalu Jeziorak Szanty - koncerty zespołów Smugglers, Anker, Shantaż i Klang. W sobotę będzie można również popływać i... pochodzić po wodzie. Dla chętnych przewidziano rejsy tramwajem wodnym „Ilavia" w promocyjnej cenie, a dla odważnych spacerowy zorbing po Małym Jezioraku. Dodatkowo na parkingu przy hali sportowo-widowiskowej powstanie strefa rekreacji ze ścianą wspinaczkową.

W niedzielę 28 lipca, oprócz Ogólnopolskich Regat Oldbojów w Klasie Optymist „Yellow Cup" i Festiwalu Jeziorak Szanty, w miejskim amfiteatrze odbywać się będzie Regionalne Święto Ryby. Impreza zawita do Iławy już po raz trzeci. Podczas święta ryby będzie można przyjrzeć się zmaganiom zawodowych kucharzy oraz gospodyń domowych, prezentujących swoje kulinarne umiejętności podczas konkursu „Na najlepszą potrawę rybną". W ubiegłym roku w roli głównej wystąpił karp, w tym roku ekipy zmierzą się z linem i sandaczem. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz produktów naturalnych, tradycyjnych i regionalnych, w tym członków sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle".

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach