Statystyka

  • Wszytkich: 4010503
  • W tym roku: 111436
  • W tym miesiącu: 54008
  • Dziś: 2199
  • Online: 216

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Dni Mikołajek 2013r.

Jak co roku w ostatni weekend czerwca Mikołajki obchodzą swoje święto. Tradycyjne wodowanie Króla Sielaw to kulminacyjny punkt odbywającego się co roku w sezonie letnim święta miasta. Tuż po nim wystąpi gwiazda wieczoru - Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing. Atrakcji nie zabraknie przez trzy dni ostatniego, czerwcowego weekendu.
Świętowanie rozpocznie się w piątek (28 czerwca) tuż po godzinie 18.30 na scenie rozstawionej na urokliwym Placu Wolności w centrum Mikołajek. Zobaczymy występy zaprzyjaźnionych grup muzyczno - tanecznych z miast partnerskich, jak i młodzież z Centrum Kultury „Kłobuk". Następnie, o godzinie 20.00 na scenie pojawi się gwiazda muzyki młodzieżowej - Mrozu z zespołem. Po godzinnym koncercie zabawa będzie trwała nadal. Razem z Radiem Planeta Centrum Kultury organizuje konkurs „Beat Me", w którym do późnych godzin nocnych rywalizować będą najlepsi DJ klubowi.
Rybkę na zdrowie
Po raz szósty na Placu Wolności w sobotni poranek (29 czerwca) będzie można spróbować kulinarnych rybnych przysmaków. Mazurski Festiwal Rybny „Rybkę na zdrowie" to także konkursy, w których rywalizować będą m.in. kucharze najlepszych restauracji z regionu. Nie zabraknie też wyzwań z nagrodami dla publiczności. Równolegle odbywać będzie się Dzień Rybaka organizowany przez Lokalną Grupę Działania „Mazurskie Morze".
Nad wszystkim czuwa Król Sielaw
Kulminacyjny punkt obchodów święta miasta to wodowanie Króla Sielaw. Poprzedzi go parada jednostek pływających, która od lat robi wrażenie na obserwujących. Biorą w niej udział łodzie różnych gabarytów, a nad całością czuwają ratownicy wodni oraz służby mundurowe. Całość zakończy pokaz sztucznych ogni.
Po godzinie 23.00 na scenie pojawi się gwiazda tegorocznych Dni Mikołajek. Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing. Artysta uważany jest za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich muzyków.
Również niedziela upłynie pod znakiem muzyki. Na Placu Wolności wystąpi nie tylko młodzież z mikołajskich szkół, ale także lokalne zespoły prezentujące swoją twórczość i covery znanych artystów.

28 czerwca - piątek (pl. Wolności)
19.00 - występ zespołów z miast partnerskich Vareny i zespołu Ondraszek ze Szczyrku oraz oficjalne otwarcie Dni Mikołajek
20.00 - koncert zespołu Aniołki Magnusa z CK Kłobuk
21.00 - koncert wykonawcy muzyki POP i R&B MROZU
22.30 - ok. 1.00 - turniej DJ " Bass for the masses mazury musik fun club" z Radiem Planeta

29 czerwca - sobota (pl. Wolności)
10.00 - 16.00 VI Mazurski Festiwal Rybny „Rybkę na Zdrowie" pod patronatem Burmistrza Mikołajek Piotra Jakubowskiego oraz Dzień Rybaka LGD „Mazurskie Morze"
12.00 - Regaty o Puchar Króla Sielaw w klasie Optymist UKF (Ekomarina - klub MKŻ)
13.00 - II Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej "Wakacje na Sportowo" pod patronatem Burmistrza Mikołajek Piotra Jakubowskiego organizowany przez UKS „Hetman" Baranowo (stadion w Zełwągach)
21.00 - 22.30 - Parada jednostek pływających, wodowanie Króla Sielaw i pokaz fajerwerków
23.00 - 1.00 - koncert M. Maleńczuka z zespołem Psychodancing

30 czerwca niedziela (plac Wolności)
10.00 - II Turniej Siatkówki Plażowej o puchar Burmistrza Mikołajek Piotra Jakubowskiego w kat. OPEN (plaża miejska)
12.00 - występy grup dziecięcych i młodzieżowych ze szkół z terenu Gminy Mikołajki
14.00 - 18.00 - koncerty lokalnych grup muzycznych

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach