Statystyka

  • Wszytkich: 4247058
  • W tym roku: 347991
  • W tym miesiącu: 6662
  • Dziś: 318
  • Online: 44

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Orzyski Szlak Kajakowy

W 1994 roku pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Orzysz uruchomiono "Orzyski Szlak Kajakowy im. M. Kajki" o długosci 34 km.

Wszystkich, którzy będą spędzać wolne chwile w Orzyszu lub jego okolicacvh zapraszamy do przepłynięcia niezwykłej trasy, której przesłaniem jest kontakt z przyrodą. Trasa wiedzie kanałami i jeziorami, prowadzi kajakarza w interesujące miejsca oraz zakątki, a w szczególności do Muzeum Michała Kajki
Mazurskiego Poety (godziny otwarcia muzeum), które znajduje się w miejscowości Ogródek. Warto zauważyć, że trasa szlaku łączy jezioro Śniardwy, Tyrkło, rzekę Orzyszę, kanał Orzyski, jezioro Orzysz, kanał Rostki, jezioro Rostki, kanał Ogródek oraz jezioro Ogródek , Lipińskie i Zdedy. Gmina Orzysz, jak mało który region w kraju obdarzona jest przez naturę warunkami do wypoczynku i uprawiania turystyki aktywnej. Zgromadzone na szlakach wodnych i rowerowych cenne zabytki dziedzictwa kulturowego, otoczone niezwykłymi elementami przyrody, prezentują piękno tradycji i miejscowe zwyczaje.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach