Statystyka

  • Wszytkich: 5747404
  • W tym roku: 166512
  • W tym miesiącu: 37690
  • Dziś: 509
  • Online: 3

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Poszukujemy wyposażenia do czołgu

 

Muzeum Wojska ,Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu wspólnie z wolontariuszami postanowiło odrestaurować jeden z eksponatów muzeum-czołg średni T-34/85

 

W chwili obecnej czołg ten jest w niezbyt dobrej kondycji. Brakuje wyposażenia takiego jak: liny holownicze, zbiorniki zewnętrzne paliwa i oleju, skrzynie na osprzęt, reflektory, i wyposażenia wnętrza. W pierwszej kolejności chcemy zadbać o wygląd zewnętrzny czołgu, oczyścić kadłub ze starych warstw farby ,pomalować zgodnie z realiami lat pięćdziesiątych -w barwach 23 batalionu czołgów i artylerii pancernej ,gdyż batalion ten powstał w 1955roku w garnizonie orzyskim i przez dwa lata w nim stacjonował. W drugiej fazie remontu zadbamy o wyposażenie przedziału bojowego. Na razie jesteśmy na etapie pozyskiwania elementów wyposażenia , liczymy na odzew mieszkańców Orzysza i Giżycka- w obu tych miejscowościach stacjonowały te wozy i być może gdzieś w piwnicach, czy w ogródkach działkowych znajdą się jakieś elementy przydatne w remoncie wozu.

Przedmioty te można przekazywać do muzeum codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 do 14.00

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach