Statystyka

  • Wszytkich: 4242097
  • W tym roku: 343030
  • W tym miesiącu: 1701
  • Dziś: 379
  • Online: 23

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Dni Powstania – Warszawa 1944

 

Od 01 do 31 sierpnia b.r. w Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu będzie można oglądać wystawę "Dni Powstania - Warszawa 1944"

 

Wystawa przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie we współpracy z OBEP IPN w Gdańsku oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Wystawa prezentuje kolejne dni zmagań - walkę przeszło 50 tys. ochotników-powstańców, znaczących swój szlak bojowy odwagą i poświęceniem.

Odsiecz oddziałów Armii Krajowej płynącą z różnych stron, nawet z dalekiej Nowogródczyzny. Daremne wysiłki żołnierzy armii Berlinga poległych na Czerniakowie, zdradę „sojusznika naszych sojuszników" - czekającego na agonię miasta i jego obrońców na prawym brzegu Wisły. I wreszcie poświęcenie mieszkańców stolicy nadające głęboki sens pojęciom takim jak „solidarność", „bohaterstwo" czy „ofiarność". Im to właśnie, blisko 180 tys. poległym i zamordowanym warszawiakom oraz 18 tys. poległym powstańcom, wystawa oddaje hołd.

Autorzy wystawy:

dr Tomasz Łabuszewski, dr Kazimierz Krajewski, dr Paweł Sasanka, Sławomir Stępień

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach