Statystyka

  • Wszytkich: 4255220
  • W tym roku: 356153
  • W tym miesiącu: 14824
  • Dziś: 534
  • Online: 19

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Na Kaziuka

 

Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej i Centrum Kultury i Turystyki zapraszają „Na Kaziuka ..." czyli XIII spotkanie z tradycją i kulturą dawnej Polski
5 marca 2016 (sobota) godz. 17.00

 

 

w programie :

- występ Zespołu Pieśni i Tańca „JAWOR"

- kiermasz kaziukowy

 

Bilety w cenie: 12 zł, 9 zł /z Kartą MRTP/, balkon 9 zł, 7 zł /z Kartą MRTP/
do nabycia w recepcji Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26,
tel. 89 743 34 66, 89 743 34 70
oraz online w systemie ekobilet.

Zespół Pieśni i Tańca „JAWOR"
z podwileńskiej miejscowości Awiżenie prezentuje oryginalny polski folklor ludowy. W roku 2009 grupa miłośników polskiej kultury ludowej postanowiła założyć zespół, w którym mogłaby rozwijać swój talent i zamiłowanie do tańca, śpiewu i muzyki ludowej, jednocześnie propagując polski folklor. Z inicjatywy właśnie tej młodzieży powstał Zespół „Jawor".

Jawor gromadzi w swoich szeregach młodzież w wieku od 18 do 30 lat, która ćwiczy w dwóch sekcjach: tanecznej i wokalnej. Na repertuar Zespołu składają się polskie i wileńskie pieśni ludowe, pieśni patriotyczne, tańce regionów Polski, tańce wileńskie, litewskie oraz białoruskie, a także obrazki sceniczne, np. Dożynki, Kaziuk Wileński. Pomimo tego, że Jawor działa dopiero od sześciu lat, odbył już wiele koncertów w kraju i za granicą. Był uczestnikiem wielu festiwali, m.in. XIX Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie, XX Festiwalu Kultury Polskiej „Pieśń Znad Wilii", XIX i XX Międzynarodowych Festiwali Kultury Polskiej „Kwiaty Polskie", VII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Pokrovskije kolokola", III, IV oraz VII Festiwali Narodów w ramach Jarmarku Narodów.

Zespół w znacznym stopniu dba o technikę taneczną i wokalną, jako szczególną formę przekazu treści kulturowych. Ponieważ mieszkamy w kraju wielokulturowym, w którym od wielu lat swoją kulturę kultywują Polacy, Rosjanie, Litwini, Żydzi, Białorusini, więc dążymy do różnorodności repertuaru poprzez poznawanie i promowanie folkloru innych narodów.

Kierownicy Zespołu - Renata Lisowska-Urbanowicz i Elita Sinkiewicz
Kierownik kapeli - Olek Kwiecień

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach