Statystyka

  • Wszytkich: 4011032
  • W tym roku: 111965
  • W tym miesiącu: 54537
  • Dziś: 2728
  • Online: 212

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Trasa rowerowa Green Velo w Bartoszycach

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego wraz z Urzędem Miasta Bartoszyce dokonali odbioru robót budowlanych związanych z budową trasy rowerowej „Green Velo" w mieście Bartoszyce. W ramach projektu na Warmii i Mazurach powstanie prawie 400 km nowych ścieżek rowerowych.

 

Realizacja projektu podzielona została na poszczególne odcinki dróg. W Bartoszycach roboty budowlane dotyczyły następujących odcinków dróg:

Odcinek T24. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 592 polegająca na budowie ścieżki rowerowej na długości zatoki autobusowej od skrzyżowania z ul. Strefową w Bartoszycach. Uzyskano ścieżkę rowerową o szerokości 2,50 m i długości 150 m o nawierzchni kostki betonowej niefazowanej o grubości 8 cm. Ścieżka rowerowa została obustronnie ograniczona obrzeżami betonowymi 8×30 cm.

Odcinek 31A. Adaptacja istniejącego chodnika na ciąg pieszo rowerowy pomiędzy drogą krajową DK 51, a ul. Zamkową. Uzyskano nawierzchnię z kostki betonowej prostokątnej niefazowanej o grubości 8 cm o szerokości 3.00 m i długości 37 m.

Odcinek T31C. Remont nawierzchni alejek Parku Elżbiety na odcinku od ul. Prusa do ul. Żeromskiego. Wykonano remont istniejących alejek Parku poprzez wykonanie stabilizacji katalitycznej wraz z warstwą kruszywa nawierzchni gruntowej na szerokości 3 m i długości 212,37 m oraz 442,33 m.

Odcinek 31D. Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 512 (ul. Nowowiejskiego). Uzyskano ciąg pieszo-rowerowy z betonu asfaltowego o grubości 4 cm na szerokości 3,50 m i długości 555 cm.

Przy Gminnym Centrum Informacji w Bartoszycach (ul. Boh. Warszawy 96) powstało Miejsce Obsługi Rowerzystów - wiata drewniana sześciokątna wyposażona w drewniany stół z 4 ławkami do siedzenia, wolnostojący stół z ławkami do siedzenia, stojaki rowerowe - 7 sztuk, toaleta przenośna - 2 sztuki, tablica informacyjna wolnostojąca. Ścieżki rowerowe po odbiorze przechodzą na własność samorządów lokalnych. Koszt budowy całej rowerowej autostrady „Green Velo" to prawie 300 mln złotych.


Szczegółowe informacje na stronie http://greenvelo.pl/portal/pl

 

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach