Statystyka

  • Wszytkich: 4291056
  • W tym roku: 391989
  • W tym miesiącu: 14283
  • Dziś: 69
  • Online: 37

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


V Bieg Tygrysa - gratka dla wytrwałych i nie tylko

W sobotę, 30 stycznia odbędzie się w Orzyszu kolejna, piąta już edycja, jednego z najcięższych biegów terenowych w Polsce - Biegu Tygrysa, w tym roku po raz pierwszy organizowanego w zimowej scenerii. Jeszcze trudniejsza niż edycja letnia!

 

Bieg Tygrysa jest imprezą nawiązującą do istniejącej niegdyś w Orzyszu, budzącej powszechny respekt i strach, jednostki wojskowej 1370, potocznie zwanej „jednostką karną". Ostatnia edycja biegu, która odbyła się 22 sierpnia już została okrzyknięta przez media najcięższym biegiem ekstremalnym w Polsce.

Tym razem organizatorzy, na czele z Gminą Orzysz, Polskim Systemem Walki Wręcz Haller i 15 Giżycką Brygadą Zmechanizowaną, przygotowali dla uczestników jeszcze więcej morderczych wyzwań. Uczestnicy pokonywać będą 30 kilometrową trasę usianą ponad 70 przeszkodami.

Tego dnia atrakcje czekają także na mieszkańców. Organizatorzy w Ogródku Jordanowskim przygotowali szereg atrakcji. Zmagania uczestników, w tym start, metę oraz część wymagających konkurencji, będzie można obserwować w trzech strefach, zlokalizowanych w okolicach Ogródka Jordanowskiego. Na młodych adeptów czeka tor małego tygrysa. Zarówno młodsi jak i nieco starsi widzowie będą mogli wziąć udział w konkursach tematycznych. Każdy będzie mógł skosztować tradycyjnej wojskowej grochówki, wypić ciepłą herbatę i ogrzać się przy ognisku. Sobota będzie także dniem otwartym Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej, którego zwiedzanie będzie bezpłatne.

Choć zapisy do zimowej edycji Biegu Tygrysa trwają do 24 stycznia, już dziś wiadomo, że impreza będzie miała rekordową obsadę. Na liście startowej widnieje już ponad 300 zawodników, wśród nich przedstawiciele blisko 50 różnego rodzaju służb i organizacji mundurowych. Z przedstawicieli mediów relację z Orzysza zdawać będą m.in. dziennikarze Polski Zbrojnej, TVN 24 czy Telewizji Olsztyn.

Nie siedź więc w domu. Przyjdź do Ogródka Jordanowskiego i zobacz jak pasjonaci z całej Polski walczą o miano Tygrysa.

Harmonogram V Biegu Tygrysa:
8:00 - otwarcie V Biegu Tygrysa
8:15 - start do konkurencji małej beczki
8:20 - start do konkurencji dużej beczki
9:00-14:00 - konkursy, wojskowa grochówka, tor małego tygrysa
15:00 - dekoracja zawodników, zamknięcie imprezy

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach