Statystyka

  • Wszytkich: 3989141
  • W tym roku: 90074
  • W tym miesiącu: 32646
  • Dziś: 869
  • Online: 88

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

 

Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał w poniedziałek certyfikat, który zezwala na prowadzenie działalności lotniczej przez lotnisko Olsztyn - Mazury. W środę wielkie otwarcie, a w czwartek pierwsze komercyjne loty.

 


Port Lotniczy Olsztyn - Mazury uzyskał certyfikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego na prowadzenia działalności lotniczej. Oznacza to, że lotnisko bez przeszkód może obsługiwać loty pasażerskie. W środę nastąpi wielkie otwarcie lotniska, a w czwartek z Szyman wystartują pierwsze loty komercyjne.

Już w tym tygodniu z lotniska w Szymanach polecimy do Berlina i Krakowa. Pierwszym przewoźnikiem, który podjął współprace z lotniskiem jest firma SprintAir.

Jak zapewnia marszałek województwa Gustaw Markiem Brzezin, już wkrótce zostaną uruchomione połączenia do Monachium, a w kolejnych miesiącach do Wielkiej Brytanii, Norwegii i do kolejnych miast Niemiec.

Bezpośrednie połączenia Olsztyna z lotniskiem zapewni m.in. szynobus, który wyruszy na stałe kursy od czwartku. Rozkład jazdy ma być dopasowany do przylotów i odlotów.

 

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach