Statystyka

  • Wszytkich: 3989113
  • W tym roku: 90046
  • W tym miesiącu: 32618
  • Dziś: 841
  • Online: 63

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Grand Slam: Nadciąga wielka siatkówka z muzyką i salwami śmiechu

Znamy już koncertowo-kabaretowy rozkład jazdy na Warmia Mazury Grand Slam w siatkówce plażowej. Nie zabraknie mocnych, energetycznych brzmień i potrafiącego rozbawić do łez prześmiewcy Jerzego Kryszaka. A wszystko to oczywiście za darmo.

 

Jedenaście dni - tylko tyle pozostało do prestiżowych zawodów FIVB Beach Volleyball World Tour Grand Slam, które od 25 do 30 sierpnia odbywać się będą nad jeziorem Ukiel. Wiadomo już, że do Olsztyna zjadą największe światowe gwiazdy siatkówki plażowej, znany jest też bogaty program imprez towarzyszący, a teraz organizatorzy odkrywają karty związane z koncertami, jakie towarzyszyć będą imprezie. Jedno jest pewne, koniec meczów zaplanowanych na dany dzień wcale nie będzie oznaczał końca emocji. Seria koncertów plażowych rozpocznie się w środę (26 sierpnia) i potrwa aż do soboty.

Na sobotni wieczór organizatorzy zaplanowali m.in. występ kabaretowy nie byle kogo, bo samego Jerzego Kryszaka. Symbol polskiej estrady, jak przyznaje, już zaciera ręce na przyjazd do stolicy Warmii i Mazur. - Jestem kibicem sportowym wszędzie tam, gdzie Polacy odnoszą sukcesy. Każda dyscyplina potrzebuje sukcesu, bo jeżeli go nie ma, rozchodzi się po kątach i znika z oczu widzów. A jak Grzegorz Fijałek z Mariuszem Prudlem zaczęli wygrywać, plażówka wyszła z grajdołka - mówi „Gazecie Olsztyńskiej" kabareciarz, przyznając jednocześnie, że będzie to jego debiut, bo jeszcze nigdy nie występował w takiej scenerii.

- Dlatego przy okazji dam też pewnie upust swoim emocjom sportowym, bo sporo czasu spędzam oglądając sport. Dla mnie telewizor istnieje tylko wtedy, kiedy jest transmisja sportowa, oglądam wtedy dosłownie wszystko - od żużla po piłkę nożną, ale pod warunkiem, że jest to jakiś ważny mecz. Bo tzw. ligowych nie oglądam, szkoda życia, lepiej później tylko sprawdzić wyniki. Program artystyczny, który przygotuję dla Olsztyna, na pewno będzie programem sportowym. Powoli nad nim pracuję, przyglądam się i czuwam, czy z piłki nie uchodzi powietrze - śmieje się Jerzy Kryszak.

Zanim to jednak nastąpi, środowy wieczór będzie należał do coverowego zespołu Korzuh. Muzycy założonej w 1999 r. w Olsztynie kapeli są gwarancją dobrej zabawy, bo zaserwują nam największe szlagiery takich zespołów jak The Beatles, Dżem, Guns N' Roses, Lady Pank, Perfekt, Queen, The Police. T. Love czy Myslovitz. Kolejnego dnia, również około godz. 19.30, na scenie pojawi się Cezary Makiewicz i Koltersi, którzy zagrają muzykę country. Na pewno nie zabraknie utworu „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa". Piątek to z kolei czas dla szantowego Wodnego Patrolu. Koncertem kończącym Grand Slam będzie sobotni występ olsztyńskiego zespołu Big Day. Bez wątpienia każdy kibic zna hit „W dzień gorącego lata" i tego dnia będzie okazja, aby zaśpiewać ten kawałek razem z jego autorami. Warto przypomnieć, że w 2011 r. wspomniana piosenka olsztyńskiej grupy została uznana w telewizyjnym plebiscycie za największy wakacyjny przebój wszech czasów.

Przypominamy, że wstęp na koncerty i kabaret będzie całkowicie bezpłatny, tak samo jak i wejścia na mecze. Nie trzeba będzie kupować żadnych biletów, aby wejść na stadion główny. W liczącym 4 tys. miejsc obiekcie ponad połowa będzie ogólnodostępnych, czyli będzie można je zająć, kiedy tylko znajdą się akurat wolne krzesełka. Wciąż można jednak nabywać pakiety VIP. - Do wyboru są pakiety platinum i gold. Pierwszy z nich uwzględnia m.in. noclegi i wyżywienie. Pakiety można wykupywać na stronie ebilet.pl. Zapraszamy - przypomina Paulina Boś z biura prasowego zawodów.

Warto już teraz zarezerwować sobie ten rodzaj wejściówek, bo ich liczba jest ograniczona. Pakiety VIP na turniej Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn będzie można zacząć odbierać w biurze zawodów od poniedziałku 24 sierpnia. Przygotowania do Wielkiego Szlema są już na ostatniej prostej, dlatego garść najważniejszych informacji można także uzyskać na turniejowym koncie na Facebooku - Grand Slam Poland, Twitterze - @GS_POLAND, Instagramie - Grand_Slam_Poland, portalu YouTube - Grand Slam Poland oraz na gazetaolsztynska.pl. Wszędzie tam można znaleźć mnóstwo zdjęć, filmów i najważniejszych turniejowych newsów.

Informacje o turnieju znajdziesz również na stronie GrandSlam.wm.pl

 

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach