Statystyka

  • Wszytkich: 4294023
  • W tym roku: 394956
  • W tym miesiącu: 17250
  • Dziś: 177
  • Online: 18

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


KŁOBUKI FEST - nowa impreza o regionalnym charakterze!

18 lipca 2015 zapraszamy na Plac Unii Europejskiej w Mrągowie na nowe wydarzenie promujące kulturę

Warmii i Mazur.

Kłobuki FEST

 

Kłobuki FEST to plenerowa impreza o charakterze regionalnym, czerpiąca z dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur, w tym: rękodzieła, muzyki, kuchni. Skierowana jest zarówno do twórców reprezentujących różne dziedziny tradycji regionalnych jak i osób odwiedzających imprezę: mieszkańców naszego miasta oraz licznie przebywających na Warmii i Mazurach w sezonie letnim turystów.

W ramach imprezy odbędzie się KERMOS wyrobów regionalnych, będziemy futrować /karmić/ kwaśnicą mazurską, odbędą się warsztaty garncarstwa, interaktywne zajęcia „Opowieści warmińskiej dachówki - bliski kontakt z kulturą i naturą", konkurs na „MAZURSKIE KUCHY" i 11. Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego a w nim konkurs na Pamiątkę z Warmii i Mazur.

Zagrają berklejdy /muzykanci/ - dzień wypełni muzyka regionalnych kapel folkowych i biesiadnych, min: SZYBKI MONTAŻ, MOLLY MALONE'S, The UKRAINIAN FOLK.


Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej możliwości promocji i sprzedaży swoich towarów twórców regionalnych, gospodarstwa agroturystyczne, rolników pszczelarzy, piekarzy, wytwórców korzystających z lokalnych surowców w produkcji żywności i potraw, kultywujących tradycje kulinarne i promujących kulinarne dziedzictwo regionu.

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z Centrum Kultury i Turystyki, dział ADM , tel. 89 743 34 52, e-mail: l.melnicki@ckit.mragowo.pl.

Więcej informacji oraz kontakty na www.ckit.mragowo.pl.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach