Statystyka

  • Wszytkich: 4290903
  • W tym roku: 391836
  • W tym miesiącu: 14130
  • Dziś: 1088
  • Online: 22

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


VIII Mazurski Festiwal Rybny - Rybkę na zdrowie

 

VIII Mazurski Festiwal Rybny „Rybkę na zdrowie" - Plac Wolności w Mikołajkach 27 czerwca 2015 r.

 

 

Program Festiwalu:

10.00 - uroczyste rozpoczęcie Festiwalu
10.20 - rozpoczęcie konkursu kulinarnego „Rybkę na zdrowie"
10.20 - otwarcie wystawy rybackiej: wystawa sprzętu rybackiego,
10.20 - rozpoczęcie kampanii promocyjno-informacyjnej: "Jedz ryby, bądź mądry!" przez Lokalną Grupę Działania „Mazurskie Morze"
11.00 - 14.00 - przeprowadzenie konkursów tematycznych:
- konkurs na najlepszego sprawiacza ryb
- konkurs dla dzieci i młodzieży
15.00 - ogłoszenie wyników konkursu kulinarnego „Rybkę na zdrowie"
16.00 - zakończenie Festiwalu
ponadto w programie:
wystawa „Kuchnie Świata z polskich ryb"":
- Stół Śródziemnomorski
- Stół Dalekiego Wschodu
- Stół Skandynawski

Smażone, grillowane, wędzone, pieczone i gotowane - 27 czerwca (sobota) w Mikołajkach będzie można spróbować potraw z ryb złowionych w mazurskich jeziorach. Festiwal Rybny "Rybkę na zdrowie" - jedna z najważniejszych i najbardziej oryginalnych imprez kulinarnych organizowana jest po raz ósmy.

Z imprezą od kilku lat związany jest propagator zdrowej, polskiej kuchni Karol Okrasa. Również w tym roku będzie przewodniczył jury oceniającym gestorów szykujących przysmaki z ryb słodkowodnych.

- Konkurs rozpocznie się o godzinie 10.00, a zakończy o 14.00 - mówi Stella Hałaburda z Urzędu Miasta i Gminy Mikołajki, odpowiedzialna za organizację festiwalu. - Ponadto zapraszamy do degustacji - przygotowujemy kilka stoisk gastronomicznych z zupami rybnymi, rybą smażoną, pieczoną czy grillowaną. Wstęp jest bezpłatny.

- Serwujemy praktycznie wszystkie gatunki jakie pojawiają się w naszych jeziorach - mówi Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek, który co roku wraz z radnymi i pracownikami samorządu częstuje na swoim stoisku mieszkańców i turystów smażonymi przysmakami. - Spróbować można u nas m.in. sielawę, sandacza czy szczupaka. Znajdą się też kawałki węgorza.

Mazurski Festiwal Rybny „Rybkę na zdrowie" to najważniejsze wydarzenie promocyjne związane z tradycjami rybackimi i kulinarnymi regionu Warmii i Mazur. Wcześniejsze edycje Festiwalu zyskały bardzo duże uznanie zarówno wśród mieszkańców jak też turystów przebywających w tym czasie w Mikołajkach. Tradycje związane z Mazurskim Festiwalem Rybnym na trwałe wpisały się w program Dni Mikołajek i stały się marką promującą region u progu rozpoczynającego się w tym czasie sezonu wakacyjnego. Impreza spotyka się także z coraz większym zainteresowaniem środowiska rybackiego oraz gastronomicznego województwa. Doceniły to władze województwa i w tym roku nadały Festiwalowi certyfikat „Produkt Warmia Mazury".

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach