Statystyka

  • Wszytkich: 4255146
  • W tym roku: 356079
  • W tym miesiącu: 14750
  • Dziś: 460
  • Online: 19

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Pomosty na Plaży Miejskiej będą gotowe na sezon

 

Trwa remont pomostów na Plaży Miejskiej w Mrągowie. W związku z licznymi kontrowersjami jakie wywołuje termin realizacji remontu, urzędnicy śpieszą z wyjaśnieniami.

 

Od początku czerwca trwają prace przy remoncie pomostów na plaży przy ulicy Jaszczurcza Góra. Termin niefortunny, zwłaszcza, że nadeszły już ciepłe dni, a miasto powoli wypełnia się turystami. Jednak jak się okazuje to najdogodniejsza pora na tego typu prace - wyjaśnia Karol Walinowicz z Referatu Planowania Przestrzennego i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Mrągowie. - Konstrukcja nośna pomostów została wykonana z pali stalowych wypełnionych betonem. Ze względu na występującą korozję głowic pali konieczne jest ich oczyszczenie i ponowne malowanie. Technologia ta wymaga jednak spełnienia określonych warunków atmosferycznych (odpowiedniej wilgotności i temperatury). Spełnienie tych warunków wymagało rozpoczęcia prac w miesiącach letnich. Dodatkowo, warunkiem uzyskania 10 letniej gwarancji na wykonane prace było zlecenie ich przez Urząd w terminie określonym w specyfikacji technicznej.

Najlepszym rozwiązaniem było przeprowadzenie remontu w miesiącach maj i czerwiec. Termin wykonania ustalono na 30 czerwca 2015 r., a więc jeszcze przed pełnią sezonu letniego. W celu zabezpieczenia dotrzymania terminu Urząd przewidział rozliczenie inwestycji płatnością jednorazową po wykonaniu robót oraz naliczanie kar umownych w przypadku opóźnień.

Wszystkich miłośników plażowania przepraszamy za utrudnienia i prosimy o cierpliwość. - mówi Burmistrz Otolia Siemieniec - Zainteresowani mogą korzystać z plaży i pomostów Hotelu Mercure Mrągowo dzięki uprzejmości Dyrektora Hotelu, a także z plaży na os. Grunwaldzkim.

Już wkrótce będzie można korzystać z nowych pomostów, na których zostanie zamontowane nowe oświetlenie.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach