Statystyka

  • Wszytkich: 3754213
  • W tym roku: 524987
  • W tym miesiącu: 40878
  • Dziś: 1409
  • Online: 83

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


W sobotę rozpoczynamy Żeglarskie Grand Prix Mrągowa

W najbliższą sobotę 16 maja odbędą się I regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa - Siwik Holiday Cup, Mrągowo Open. Wyścigi rozegrane zostaną na jeziorze Czos, a ostateczne zapisy będą przyjmowane w biurze regat od 9.00 w porcie Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa przy promenadzie.

 

Podczas imprezy będziemy świadkami polskiej regatowej premiery nowej łódki Albatros 4.30.

Regaty rozpoczną się o godzinie 11.00, a start do pierwszego wyścigu krótkodystansowego odbędzie się w południe. Trasa zostanie dokładnie omówiona na odprawie sterników. Po trzech wyścigach krótkich, tradycyjnie około godziny 15 rozpocznie się wyścig długodystansowy. Na oficjalnym zakończeniu regat najlepsze załogi otrzymają puchary, a wszyscy uczestnicy dostaną dodatkowo pamiątkowe dyplomy. Przewidziane są również specjalne nagrody od sponsorów.
W wyniku wysokiej frekwencji z ubiegłego roku formuła cyklu zostaje zachowana, lecz pojawią się drobne modyfikacje. Po pierwsze, liczba imprez eliminacyjnych zostaje zwiększona do 5. Stowarzyszenie Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos" dodatkowo zdecydowało, iż w tym roku absencja lub słabsza dyspozycja na jednej imprezie nie będzie przeszkodą w awansie do ostatecznego finału cyklu. Oprócz tego, rywalizacja będzie się toczyć ponownie w dwóch klasyfikacjach: jachtów kabinowych i otwarto pokładowych. 
Z racji spodziewanych nowych żeglarzy z poza Mrągowa, którzy chcą poczuć atmosferę ŻGPM, specjalnie na pierwsze regaty eliminacyjne zostaje wprowadzona nowa kategoria OPEN, w której będzie można się ścigać na żaglach dodatkowych. Wynik w klasyfikacji OPEN jednakże nie będzie się zaliczał do końcowego rankingu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa.
W ubiegłym roku w zawodach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowo pojawiło się około 30 jachtów i ponad 100 miłośników żeglugi. Finały zostały rozegrane na wyczynowych jachtach Delphia 24 One Design, a na najwyższym stopniu podium stanęła załoga Dariusza Bałdygi. W tym sezonie również nie będzie brakować atrakcji. Już w najbliższej imprezie Siwik Holiday Cup - Mrągowo Open będziemy świadkami polskiej regatowej premiery nowej łódki Albatros 4.30. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Wpisowe wynosi 30 zł od osoby i umożliwia udział w after party, które planowane jest ok. godziny 19.00 w restauracji Estrada Cafe & Bar.

PLAN REGAT: godz. 11.00 - otwarcie regat
godz.11.10 - odprawa sterników
godz. 12.00 - start do I wyścigu, krótkodystansowego
ok. godz. 15.00 - start do wyścigu długodystansowego
godz. 19.00 - zakończenie regat i after party - Estrada Cafe & Bar.

Kalendarz regat:

16 maja 2015 - Siwik Holiday Cup - I regaty eliminacyjne ŻGPM , Mrągowo OPEN
6 czerwiec 2015 - II regaty eliminacyjne ŻGPM
4 lipiec 2015 - Dni Mrągowa Regaty eliminacyjne GP 7 CM* i III eliminacja ŻGPM
18 lipiec 2015 - Hotel Anek Cup, Błękitna wstęga J. Czos
1 sierpień 2015 - Hotel Mercure Mrongovia Resort & Spa Cup - IV regaty eliminacyjne ŻGPM
29 sierpień 2015 - regaty finałowe ŻGPM

Więcej informacji na stronie Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos".

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach