Statystyka

  • Wszytkich: 3937859
  • W tym roku: 38792
  • W tym miesiącu: 38792
  • Dziś: 70
  • Online: 91

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Zamiast zoo park botaniczny

Bardzo możliwe, że w najbliższym czasie z zoo zniknie większość zwierząt, a samo miejsce przeobrazi się w park botaniczny. - Braniewskie zoo umiera śmiercią naturalną - mówi Jerzy Butkiewicz, kierownik Wydziału Promocji i Inwestycji w Urzędzie Miasta w Braniewie. - Normy od lat 90-tych zmieniły się ekstremalnie. Weszliśmy do Unii Europejskiej, mówimy o prawach zwierząt i określonej powierzchni dla nich.

 

Braniewski ogród zoologiczny jest najmniejszy w Polsce i jedyny na Warmii i Mazurach. Obecnie są tu niedźwiedzie, wilk, osioł, kozy, ptactwo, lamy i małpa. Bardzo możliwe, że zwierzęta w najbliższym czasie trafią w nowe miejsca. Ze wstępnych informacji przedstawionych na wtorkowej (10.03) sesji Rady Miejskiej Administracja Budynków Komunalnych próbuje znaleźć nowy dom dla zwierząt groźnych jak: niedźwiedzie i wilk. Zwierzęta łagodne trafią na Kaszuby, a ptactwo do okolicznych gospodarzy.

Teren zoo przeobrazi się w park botaniczny. Będą tam przebywać jedynie drobne zwierzęta.

- Cieszę się, że dzisiaj mogę znaleźć w drużynie, która przyczyni się do powstania tego ogrodu botanicznego - mówi Butkiewicz. - Stworzymy doskonały park rozrywki, miejsce konsultacji i spacerów, a nawet miejsce plenerów zdjęciowych dla par młodych. Jeżeli splecie się to z planowaną rewitalizacją murów i pozostałościami zamku biskupiego będzie to super kompleks do tego żeby cieszył oko. Brakuje nam produktu turystycznego. Będzie to magnes przyciągający turystę i mieszkańca.

 

 

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach