Statystyka

  • Wszytkich: 3622994
  • W tym roku: 393768
  • W tym miesiącu: 37528
  • Dziś: 2893
  • Online: 62

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Zobacz powojenne Mrągowo

Mrągowski Oddział Muzeum Warmii i Mazur zaprasza na sentymentalną podróż w czasie. Otwarcie wystawy „Mrągowo w fotografii 1945-1980" odbędzie sie 19 marca. To już druga edycja z serii zdjęć powojennego Mrągowa.

 

Ponad 180 zdjęć opowiadających historie budynków, miejsc, imprez i dawnych mieszkańców - jednym słowem ... Mrągowo po drugiej wojnie światowej - będzie można oglądać w mrągowskim oddziale Muzeum Warmii i Mazur. 19 marca zaplanowano otwarcie drugiej edycji wystawy „Mrągowo w fotografii 1945-1980".

- Wystawa jest pokłosiem akcji zbierania starych zdjęć wśród mieszkańców Mrągowa, którzy osiedlili się w nim po roku 1945. Poprzednia I edycja wystawy obejmowała lata 1945-70 i wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Idąc za „ciosem" poszerzyliśmy czas o kolejne 10 lat, do roku 1980 - powiedział nam kierownik muzeum Dariusz Żyłowski. - Ułożenie zdjęć na wystawie nie jest przypadkowe, to bardzo ciekawie opowiedziana historia, nie tylko budynków, miejsc, ale też i ludzi związanych z Mrągowem. To historia godna opowiedzenia i przekazania współczesnym mieszkańcom, turystom oraz nowym pokoleniom. Z wieloma pokazanymi miejscami wiążą się sentymentalne wspomnienia, jakże ciepłe i wspaniałe.

Twórcom wystawy udało się zidentyfikować blisko 99 procent miejsc przedstawionych na zebranych fotografiach, często takich, których już nie ma w architekturze naszego miasta. Ekspozycja będzie więc przepięknym obrazem Mrągowa z lat powojennych.

Otwarcie wystawy „Mrągowo w fotografii 1945-1980" w czwartek, 19 marca o godz. 17.00 w mrągowskim Oddziale Muzeum Warmii i Mazur. Mrągowo na starych zdjęciach będzie można oglądać do połowy czerwca. - Zapraszamy wszystkich do przeniesienia się w niezwykły i urokliwy okres, lecz niestety już miniony dla Mrągowa - dodaje Dariusz Żyłowski.

Źródło: Muzeum

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach