Statystyka

  • Wszytkich: 3939156
  • W tym roku: 40089
  • W tym miesiącu: 40089
  • Dziś: 1367
  • Online: 41

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Takiej bitwy nie było tu od wieku

200 rekonstruktorów z Holandii, Łotwy, Litwy, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Słowacji i Polski. tyle samo wybuchów, strzałów z karabinów i innej broni, a do tego kilkadziesiąt koni kawalerii rosyjskiej, artyleria z epoki i samochód pancerny - to wszystko już 27 lipca czeka na tych, którzy wezmą udział w rekonstrukcji bitwy pod Tannenbergiem, która odbędzie się pod Szkotowem.

 

Już 27 lipca spotkamy się na szkotowskich polach, aby odtworzyć sierpniowe dni 1914 roku. Wtedy to w tym rejonie starły się dwie armie - rosyjska i niemiecka, a bitwa przeszłą do historii pod nazwą "bitwy pod Tannenbergiem" - mówi Paweł Rożdżestwieński, redaktor portalu dobroni.pl, jeden z współorganizatorów. Bitwa rozegrana zostanie w widowiskowej scenografii zbudowanej w miejscu, gdzie w 1914 roku rzeczywiście toczone były walki.

Organizatorami widowiska są najlepsze polskie Grupy Rekonstrukcji Historycznej z Warszawy, Przasnysza, Trójmiasta, Malborka i Sochaczewa. - Pole zlotu podzielone zostało na 4 główne rejony - miejsce dla publiczności, pole biwakowe dla rekonstruktorów, małe pole bitewne - wykopane zostaną dla uczestników okopy frontu pozycyjnego, oraz wzgórze,gdzie odbędzie się główna bitwa - wyjaśnia. Taki podział ma na celu maksymalne zbliżenie wyglądu pola bitwy pod Tannenbergiem do rzeczywistego wyglądu z sierpnia 1914 roku i prowadzonych w Szkotowie działań wojennych. Niedaleko od pola znajdują się zresztą oryginalne pozycje w tego okresu, które wybudowała armia niemiecka w 1914 roku.

 

więcej: http://tannenberg-kozlowo.wm.pl

 

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach