Statystyka

  • Wszytkich: 4242092
  • W tym roku: 343025
  • W tym miesiącu: 1696
  • Dziś: 374
  • Online: 34

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Warmia i Mazury w kieszeni

 

My-guide" jest mobilną aplikacją, dzięki której za pośrednictwem telefonu lub tabletu będziemy mieli dostęp do aktualnych informacji o atrakcjach i wydarzeniach na Warmii i Mazurach.

 


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników najnowszych technologii przygotowano aplikację „my-guide" na urządzenia mobilne. Jest ona jednym z najbardziej rozbudowanych i funkcjonalnych systemów na rynku, przystosowanym do indywidualnego zwiedzania. „my-guide", dzięki bogatemu zasobowi treści merytorycznych (który będzie rozbudowywany), pozwala na odkrywanie atrakcji regionu w każdym miejscu, w którym znajduje się użytkownik.

Aplikacja my-guide.warmia.mazury.pl jest to turystyczny niezbędnik, w którym zgromadzone są aktualne wiadomości o miejscowościach Warmii i Mazur, wydarzeniach, szlakach turystycznych i trasach wycieczek w regionie.

Co ważne, treści są przygotowane tak, by były dostępne dla osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu - można je odczytać, obejrzeć oraz odsłuchać. Aplikację można również pobrać w wersjach obcojęzycznych - po angielsku, niemiecku i rosyjsku.

Aplikacja powstała w ramach realizacji projektu „Modernizacja i rozbudowa regionalnego systemu informacji turystycznej" w województwie warmińsko-mazurskim. W ramach projektu powstały także 23 nowoczesne punkty informacji turystycznej (w Bartoszycach, Biskupcu, Ełku, Fromborku, Gietrzwałdzie, Giżycku, Gołdapi, Iławie, Jedwabnie, Kętrzynie, Kozłowie, Lidzbarku Warmińskim, Morągu, Mrągowie, Olecku, Olsztynie, Orzyszu, Ostródzie, Pieckach, Piszu, Rynie, Tolkmicku oraz Węgorzewie). Zostały one odnowione oraz wyposażone w infrastrukturę sprzętowo-techniczną (nowe komputery, sprzęt biurowy, umeblowanie). Zmodernizowane punkty zostały również oznakowane. Co najważniejsze, punkty te są obecnie w większym stopniu dostosowane do obsługi turystów o różnym stopniu niepełnosprawności, m.in. zostały w nich wyeliminowane bariery architektoniczne oraz można w nich skorzystać ze specjalnego oprogramowania Window-Eyes.

Całkowita wartość projektu to nieco ponad 2,4 mln zł, w tym wkład własny partnerów to około 344 tys. złotych, kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 to prawie 1,95 mln zł.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach