Statystyka

  • Wszytkich: 3989082
  • W tym roku: 90015
  • W tym miesiącu: 32587
  • Dziś: 810
  • Online: 34

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Noc muzeów w Mrągowie. Sprawdź, co można zwiedzić

 

Z okazji Europejskiej Nocy Muzeów z 17 na 18 maja mrągowskie muzea zapraszają do bezpłatnego zwiedzania. Zobaczyć będzie można także kościoły: ewangelicko-augsburski i prawosławny.

 

Noc muzeów przypada z 17 na 18 maja. Akcja nie ominie Mrągowa.

- Nasze Muzeum będzie otwarte w godzinach 19:00 - 24:00 - mówi Dariusz Żyłowski, kierownik Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie. - W tym czasie będzie można bezpłatnie zwiedzić naszą placówkę i zobaczyć ciekawostki z naszych zbiorów. Przygotowujemy także niespodziankę: około godziny 23.00 Muzeum odwiedzi tajemnicza dama "Matilda", z która wiąże się pewna legenda. Oprócz tego zorganizujemy naukę dawnych tańców i pokazy walk rycerskich.

W sobotni wieczór swoje drzwi otworzy także Muzeum Sprzętu Wojskowego, które mieści się przy ul. Przemysłowej 11C.

- Planowane jest zwiedzanie ekspozycji pojazdów z przewodnikiem, prezentacja najnowszych nabytków Muzeum - opancerzonego ciągnika WZT-2, ZIŁa 157 z naczepą do przewozu rakiet, wozów dowodzenia - mówi Marcin Wosik z Muzeum. - Będzie okazja, aby porozmawiać z pracownikami Muzeum i wolontariuszami, zdobyć informacje o pozyskaniu i konserwacji eksponatów. Wszystko to w tajemniczej, nocnej scenerii, przy trzaskającym ognisku i wojskowej muzyce płynącej z głośników. Zapraszamy wszystkich chętnych - zarówno osoby indywidualne, jak i grupy.

W akcję Nocy Muzeów włączają się także mrągowskie kościoły: ewangelicko-augsburski i prawosławny. W sobotę w godzinach wieczornych będzie można zwiedzić parafie i poznać ich historię.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach