Statystyka

  • Wszytkich: 4291118
  • W tym roku: 392051
  • W tym miesiącu: 14345
  • Dziś: 131
  • Online: 22

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Questing

Questing to bardzo innowacyjna metoda zwiedzania miejsc oraz odkrywania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, polegająca na tworzeniu nieoznakowanych szlaków (Questów), po których wędruje się kierując wierszowanymi informacjami w formie łamigłówek słowno-matematycznych, zawartych w specjalnie przygotowanych ulotkach.

 

Questy są określane także jako turystyka z zagadkami. Jest to zabawa łącząca elementy harcerskich podchodów i gier terenowych, której zwieńczeniem jest odnalezienie skarbu (rozwiązanie zagadki potwierdzone uzyskaniem pieczątki questu w danym punkcie miejscowości).

W ramach projektu zrealizowanego ze środków PROW 2007-2013, 421 Wdrażanie projektów współpracy powstało 14 questów na obszarze LGD „MM" oraz 4 na obszarze Fundacji „Kraina Mlekiem Płynąca". Odkrywcy, którzy rozwiążą wszystkie questy, po dostarczeniu do biura LGD „MM" / biura FKMP wypełnionych ulotek otrzymają nagrodę w postaci materiałów promocyjnych!

Gotowe questy w postaci ulotek będą dostępne w wybranych punktach na obszarze LGD „MM". Będzie można je także pobrać ze strony internetowej i wydrukować. Questy nie są długie, ponieważ przejście jednego zajmuje około 45 minut.

Więcej informacji dotyczących questów dostępne jest na stronie: www.tour.mazurskiemorze.pl.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach