Statystyka

  • Wszytkich: 3754226
  • W tym roku: 525000
  • W tym miesiącu: 40891
  • Dziś: 1422
  • Online: 81

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Przed nami piąta edycja Olsztyn. Aktywnie

Olsztyńskie PTTK będzie koordynatorem tegorocznej akcji ''Olsztyn. Aktywnie''. To na tej jednostce spoczywać więc będzie obowiązek przygotowania darmowych, weekendowych spotkań sportowo-rekreacyjnych dla olsztynian. Za swoją pracę PTTK otrzyma 185 tysięcy złotych.

 

Projekt ''Olsztyn. Aktywnie'' powstał w 2010 roku. Akcja ma nawiązywać do strategii promocji Olsztyna zgodnej z wizją miasta-ogrodu - miejsca kameralnego, sprzyjającego aktywnemu spędzaniu czasu przez cały rok z jednoczesnym poznawaniem walorów krajoznawczych i elementów dziedzictwa historycznego.

Projekt ma na celu nie tylko wyciągnięcie mieszkańców miasta z domu, ale również zaszczepienie w nich chęci spędzania wolnego czasu inaczej niż zwykle.

W pierwszej edycji akcji w 2010 roku - zorganizowano spotkania w ramach siedmiu dyscyplin: kajakarstwa, marszobiegów, nordic walking, rajdów rowerowych na krótkich i długich dystansach, kolarstwa grawitacyjnego i spacerów z przewodnikiem.

Po kilku latach i ciężkiej pracy urzędników oraz współorganizatorów akcji - ''Olsztyn. Aktywnie'' stał się marką, która wyróżnia nasze miasto na tle innych w naszym kraju.

Tylko w ubiegłym roku podczas czwartej edycji ''Olsztyn. Aktywnie'' udało się zorganizować spotkania z aż 25 dyscyplin, które cieszyły się ogromną popularnością. Dzięki wzbogaceniu programu atrakcji o takie dyscypliny jak grzybobranie, taniec, czy wspinaczka skałkowa - czwarta edycja ''Olsztyn. Aktywnie'' była rekordowa pod względem liczby uczestników.

W tym roku akcję ''Olsztyn. Aktywnie'' poprowadzi warmińsko-mazurskie PTTK. Jako koordynator jednostka będzie odpowiedzialna za zorganizowanie przedsięwzięć w 15 dyscyplinach: spływy kajakowe, smocze łodzie, wycieczki rowerowe, Nordic Walking, marsze i marszobiegi, nurkowanie i spacery podwodne, kolarstwo górskie i grawitacyjne, wspinaczka ścienna, żeglarstwo, pływanie, joga, pilates, wycieczki z przewodnikiem, triatlon, windsurfing.

W sumie odbędzie się ponad 300 spotkań sportowych dostępnych dla olsztynian.

Wszystkie zajęcia będą odbywać się w weekendy i święta. Wybrane imprezy np. wycieczki piesze z przewodnikiem, wycieczki rowerowe, nordic walking będą wpisywać się w miejsca związane z Mikołajem Kopernikiem, Szlakiem Św. Jakuba, czy sztuką ludową w związku z obchodzonym rokiem Oskara Kolberga.

Tegoroczna edycja ''Olsztyn. Aktywnie'' oficjalnie wystartuje 4 maja podczas inauguracji w Parku Kusocińskiego. Jednak nieoficjalnie - pierwszą imprezą projektu będzie ''Spływ Skorpenowy rzeką Łyną'', który odbędzie się już 22 marca o godzinie 12.00 przy moście na ul. Tuwima.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach