Statystyka

  • Wszytkich: 4295298
  • W tym roku: 396231
  • W tym miesiącu: 18525
  • Dziś: 567
  • Online: 30

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Puchar Wyspy Giżyckiej w biegach ulicznych

 

Już ruszyły zapisy do największej imprezy biegowej na Mazurach GIŻYCKIE 5-10-15 „Puchar Wyspy Giżyckiej w biegach ulicznych"! Zapraszamy do wspólnego biegania 25 maja w Giżycku letniej stolicy Polski!

 

Bieganie i nordic walking to najprostsze formy aktywności ruchowej i właśnie w ramach tego sportowego wydarzenia chcemy je popularyzować i upowszechniać. Biegi odbędą się na dystansie 5, 10 i 15 km z elektronicznym pomiarem czasu. Trasa prowadzić będzie przez najpiękniejszą część miasta, malowniczą "Wyspę Giżycką" i wokół Twierdzy Boyen!


Start i meta planowane są w Twierdzy Boyen, na dziedzińcu przed Koszarowcem nr 1 XIX-wiecznej fortyfikacji. Twierdza Boyen w Giżycku jest jednym z najciekawszych europejskich obiektów architektury militarnej, nigdy nie zdobyta, usytuowana na tzw. "Wyspie Giżyckiej". To najcenniejszy zabytek naszego miasta, unikatowy na skalę nie tylko Polski ale i Europy. W tym roku z okazji 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej i działań wojennych na froncie mazurskim szczególny wymiar będzie miało sierpniowe Święto Twierdzy Boyen z widowiskową inscenizacją "Bój o Twierdzę". Turyści i mieszkańcy będą mogli zobaczyć jedyną w regionie inscenizację historyczną bitwy o twierdzę z czasu I wojny światowej z sierpnia 1914, w którą zaangażowanych będzie ponad 150 rekonstruktorów i fanów militariów z kraju i z zagranicy. W Twierdzy na turystów czekać będzie również kiermasz rękodzieła i regionalnych kulinariów, zabawy z historią Giżycka i plenerowe pokazy filmów z gatunku „Wojaka Szwejka". Będzie można się spotkać z dawną sztuką ludową, zwiedzić fortyfikację z przewodnikiem, również nocą z pochodniami, zobaczyć dioramy, czyli obozowiska rekonstruktorów. To wszystko w sierpniu, a my zapraszamy jeszcze w maju na wspólne bieganie! W tym roku nasze miasto obchodzi 402. urodziny i biegi odbywają się w ramach Dni Giżycka. A więc Giżycko! 25 maja! Start!

Giżycko obchodzi w tym roku 402. rocznicę nadania praw miejskich, a nasza sportowa impreza odbywa się w ramach Dni Giżycka. Będzie to więc wspólne urodzinowe bieganie:)

Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku, Urząd Miejski w Giżycku oraz Giżyckie Centrum Kultury. KONTAKT do koordynatora biegów: Arkadiusz Połojański tel. 797 721 731 biegi@gizycko.pl.

Z REGULAMINU

Podstawową trasą wszystkich biegów jest pętla o długości około 5km. Uczestnik biegu pokonuje odpowiednią ilość pętli w zależności od dystansu, w którym uczestniczy. Trasy będą oznaczone co 1km. Na trasie będą znajdowały się punkty kontrolne pomiaru czasu, dokonywanego elektronicznie przy wykorzystaniu chipu zwrotnego. Ominięcie któregokolwiek punktu będzie skutkowało dyskwalifikacją. Wszystkich zawodników , niezależnie od dystansu, obowiązuje limit czasu wynoszący 2h:30min:00s liczony od momentu startu wspólnego.

Prawo startu mają osoby, które najpóźniej 25 maja 2014 r. ukończą 16 lat, ale poniżej 18 roku życia wymagana jest zgoda opiekuna. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 maja poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej biegi.gizycko.pl lub bezpośrednio w dniu zawodów tylko w Biurze zawodów.

Limit uczestników na każdym dystansie biegu to 300 osób, z możliwością zmiany, natomiast łącznie w trzech biegach liczba uczestników nie może przekroczyć 900. O udziale Uczestników w Biegu decyduje kolejność zgłoszeń oraz termin wniesienia opłaty startowej.

Opłata startowa wynosi 25 zł opłacona do 10 kwietnia, 35 zł opłacona w dniach 11-30 kwietnia, 40 zł opłacona w dniach 1-20 maja 2014 i 45 zł płatna w dniu imprezy w Biurze zawodów. W ramach opłaty startowej uczestnicy otrzymają pakiet startowy. Prawo bezpłatnego startu pod warunkiem zgłoszenia się do 10 maja mają osoby powyżej 70 roku życia.

Podczas Biegu na 5km, 10 km i 15km prowadzone będą następujące klasyfikacje: klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn na poszczególnych dystansach, klasyfikacja wiekowa i najlepszy giżycczanin.

Wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe! Dodatkowo zwycięzcy w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn otrzymają nagrody finansowe: I miejsce 500 zł, II miejsce 300 zł, III miejsce 200 zł. Wszyscy, którzy ukończą poszczególne biegi otrzymają też medale.

Ubezpieczenie - każdy uczestnik biegu w czasie jego trwania jest ubezpieczony od nieszczęśliwych wypadków na zasadach ogólnych. Ubezpieczenie indywidualne na wypadek kontuzji lub innego nieszczęśliwego zdarzenia, wymaga osobnej polisy wykupionej indywidualnie.

Organizator ma prawo do wprowadzania zmian w Regulaminie.

www.BIEGI.GIZYCKO.pl
www.facebook.com/biegigizycko

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach