Statystyka

  • Wszytkich: 4290895
  • W tym roku: 391828
  • W tym miesiącu: 14122
  • Dziś: 1080
  • Online: 19

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Liczenie wilków i rysi w mazurskich lasach

 

Kolejne wielkie liczenie wilków i rysi w mazurskich lasach zaplanowano na wtorek 11 lutego 2014 roku. Jeżeli jednak pogoda nie będzie sprzyjać, akcja zostanie przełożona na inny termin.

 

Coroczne wielkie liczenie wilków i rysi w mazurskich lasach to wspólne przedsięwzięcie olsztyńskich leśników i WWF Polska. Tegoroczną akcję zaplanowano na najbliższy wtorek 11 lutego. Akcja uzależniona jest jednak od warunków atmosferycznych, więc może zostać odwołana.

Tegoroczna akcja liczenia wilków i rysi będzie rekordowa. Obejmie ona aż 25 warmińsko-mazurskich nadleśnictw (spośród 33), co oznacza, że tropy i inne ślady obecności wilków i rysi będą liczone na obszarze ponad 400 tys. hektarów. W inwentaryzacji weźmie udział 400 leśników.

Podczas zeszłorocznej inwentaryzacji leśnicy stwierdzili, że w Puszczy Piskiej żyje 35 wilków zgrupowanych w sześć watah. W Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej znaleźli ślady bytowania 38 osobników żyjących w ośmiu watahach. W kompleksach leśnych sąsiadujących z tymi puszczami pracownicy Lasów Państwowych stwierdzili występowanie 27 wilków (sześć watah). Udało się też znaleźć ślady obecności czterech rysi.
Powoli odbudowuje się też populacja rysia. Ubiegłoroczne obserwacje potwierdziły obecność co najmniej 9 tych dzikich kotów na terenie Mazur.

 

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach