Statystyka

  • Wszytkich: 3937869
  • W tym roku: 38802
  • W tym miesiącu: 38802
  • Dziś: 80
  • Online: 99

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Lawendowe Muzeum Żywe na Warmii

Dzięki wsparciu finansowemu internautów na Warmii powstanie Lawendowe Muzeum Żywe. Pomysł utworzenia muzeum za pomocą finansowania społecznego wsparło 640 osób, które wpłaciły na jego realizację ponad 65 tys. złotych. Wielkie otwarcie zaplanowano na 15 czerwca.

 

Nowatorski pomysł Joanny Posoch, właścicielki pierwszej plantacji lawendy w Nowym Kawkowie zostanie zrealizowany. Sukces projektu utworzenia muzeum lawendy w Nowym Kawkowie jest tym większy, że tydzień przed zakończeniem całej akcji na koncie uruchomionym na portalu polakpotrafi.pl (portal crowdfundingowy) było „zaledwie" 20 tys. złotych z potrzebnych 50 tys. złotych. Potem jednak dzięki dużej promocji w mediach ogólnopolskich i na serwisach społecznościowych ruszyła lawina wsparcia. Ostatecznie udało się zebrać ponad 65 tys. złotych, czyli o ponad 15 tys. złotych więcej niż pierwotnie zakładano. Projekt wsparło w sumie 640 osób.

- Jestem wzruszona, że tak wielu ludzi postanowiło wesprzeć ideę i wpłacić pieniądze - Joanna Posoch nie kryje zadowolenia. - Dziękuję z całego serca wszystkim za pomoc finansową i twórczą.

Nadwyżka uzbieranej kwoty zostanie przeznaczona na zakup desek do odeskowania dachu muzeum (deskowanie dachu nie zostało ujęte w projekcie, aby nie zawyżyć zanadto finalnej kwoty).

Otwarcie muzeum w najbardziej podstawowym wymiarze (postawienie stodoły lawendowej w stanie surowym zamkniętym) odbędzie się 15 czerwca 2014 roku. Zgodnie z zapowiedziami Joanny Posoch obiekt będzie etnograficznym i edukacyjnym miejscem dla wszystkich odwiedzających plantację. Będą się w nim odbywać bezpłatne warsztaty i twórcza praca z rośliną. Z czasem muzeum ma stać się miejscem tętniącym życiem.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach