Statystyka

  • Wszytkich: 4291083
  • W tym roku: 392016
  • W tym miesiącu: 14310
  • Dziś: 96
  • Online: 43

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


II Zimowe Zawody Paralotniowe

Mazurskie Stowarzyszenie Paralotniowe „Mazury Paralotnie" pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w wydarzeniu paralotniowym Winter Masuria Paramotor Cup - Pisz 2014, które odbędzie się w dniach 14-16.02.2014 r. w Piszu.

Patronat nad imprezą objęli Poseł na Sejm RP Zbigniew Włodkowski, Starosta Powiatu Piskiego Andrzej Nowicki oraz Wicestarosta Powiatu Piskiego Marek Wysocki.

Winter Masuria Paramotor Cup Pisz 2014 organizowany jest po raz drugi, w ubiegłym roku spotkały się z wielkim zainteresowaniem zarówno paralotniarzy jak i mieszkańców Mazur. Rosnąca popularność sportu paralotniowego oraz wyjątkowo łaskawa zima powoduje, że w lutym spodziewamy się dużej rzeszy paralotniarzy, a także jeszcze większego zainteresowania.

W zawodach wezmą udział przedstawiciele Paramotor Team Poland . Pragniemy zaznaczyć, że Polska Karda Narodowa Motoparalotniowa w 2013 r. wywalczyła złoty medal drużynowo oraz indywidualnie na Mistrzostwach Świata w paralotniarstwie silnikowym . Zawody w Piszu zainicjują nowy sezon paralotniowy na Mazurach .

Podczas imprezy odbędą się pokazy paralotniowe dla zebranej publiczności. Również zapraszamy zainteresowanych do skorzystania z lotów widokowo-zapoznawczego paralotnią w tandemie, a także lotu poduszkowcem. Zapisy na loty w punkcie Informacyjnym w trakcie zawodów. W imprezie weźmie również udział szereg przedstawicieli branży paralotniowej m.in. szkół paralotniowych, producenci skrzydeł czy napędów paralotniowych.

Podczas imprezy, dla chętnych pilotów przewidziany jest bezpłatny zimowy niedzielny spływ kajakowy meandrującą Pisą. Warto przypomnieć, że takie spływy odbyły się już w Piszu i wzbudziły one duże zainteresowanie.

Rejestracja obowiązkowa wszystkich pilotów startujących w zawodach i rekreacyjnych .Osoby nie zarejestrowane w Biurze Zawodów ,latają nie legalnie w strefie wyznaczonej i podlegają restrykcji regulaminowej.

Każdy z pilotów podczas zawodów musi posiadać obowiązkowo radio wielozakresowe ,piloci rekreacyjni nie startujący w zawodach jeżeli nie będą posiadać na stanie radia oraz zapasu. Nie zostaną dopuszczeni do lotów w strefie EA 04.

Piloci zainteresowani uczestnictwem w imprezie integracyjnej w Restauracji Złota Łania muszą przy rejestracji zadeklarować obecność i wnieść opłatę 20 złotych (w kwocie przekąski , jedzenie, napoje .Alkohol we własnym zakresie , można będzie wnieść ile chcecie oraz czynny będzie Bar )

Uczestnictwo w zawodach jest bezpłatne. Organizator zawodów gwarantuje nagrody dla zwycięzców i dyplom uczestnictwa dla wszystkich.

Baza noclegowa: - www.lotmp.pl

Dodatkowa baza noclegowa polecana przez organizatora :
Tawerna pod Wierzbami -http://tawerna1.home.pl/news.php
Agroturystyka u Zosi w Łupkach -http://www.eholiday.pl/noclegi-cu8914.html
Pensjonat Czerwona Róża - http://www.czerwonaroza.com/
Noclegi w Piszu Pieńkowska Maria -http://www.eholiday.pl/noclegi-rg4941.html

Gorąco Państwa zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie organizowanej wspólnymi siłami przez szereg podmiotów, głównie Starostwo Powiatowe w Piszu, Paramotor Team Poland, Forum Młodych Ludowców, Lokalną Organizację Turystyczną Mazury Południowe oraz nasze stowarzyszenie Mazury Paralotnie.

Wyrażamy nadzieję, że będą Państwo obecni z wspólnie z nami. Bardzo nam zależy, aby nasze przedsięwzięcie w „martwym" sezonie na Mazurach spotkała się z jak największym zainteresowaniem jednocześnie udowadniając, że nasz region stanowi świetną ofertę dla turystów również zimą. Do niniejszego pisma załączam harmonogram imprezy.

Z poważaniem
Koordynator Zawodów
Andrzej Walerych
Tel. 512 959 465
mazuryparalotnie@vp.pl

Harmonogram imprezy

14 lutego, piątek
10:00-24:00 Rejestracja pilotów w Biurze Zawodów PMOS ulica Alei Turystów 22

W trakcie dnia jest możliwy trening zawodników za zgodą i konsultacją organizatora zawodów w godzinach od 10:00 do 15:00 . Wieczorem od godziny 18:00 zapraszamy na organizowane Walentynki przez lokal Garden Grill Złota Łania przy ulicy Piłsudckiego 15 ,Pisz

15 lutego, sobota
8:10 Brefieng dla pilotów startujących w zawodach oraz pilotów rekreacyjnych
Miejsce: Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportu i Rekreacji ulica Al.Turystów 22,Pisz
9:00 Trening Zawodników uczestniczących w zawodach i Brefieng
10:00 Przelot zawodników nad miastem
10:30 Oficjalne otwarcie Zawodów
12:30 Przerwa
13:00-15:00 Dokończenie konkurencji oraz po zakończonej rywalizacji odbędzie się pokaz dla publiczności
19:00 Ogłoszenie wyników ,wręczenie nagród i uroczyste zakończenie podczas zawodów będzie możliwość skorzystania z lotów poduszkowcem oraz lotów widokowo zapoznawczych w paralotni .

16 lutego, niedziela
11:00 Zimowy spływ kajakowy Pisą - Miejsce :Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu ulica Al.Turystów 22
10:00 -13:00 Free Fly (za zgodą organizatora )

Od Piątku można skorzystać z lotów widokowo-zapoznawczych w paralotni zapisy u organizatora imprezy i w punkcie informacyjnym.

Więcej szczegółów na www.mazuryparalotnie.pl oraz w kategorii zawodów Winter Masuria Paramotor http://mazuryparalotnie.pl/winter_masuria_paramotor/
Facebook zaproszenie : https://www.facebook.com/events/552039104873190/

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach