Statystyka

  • Wszytkich: 4207224
  • W tym roku: 308157
  • W tym miesiącu: 5826
  • Dziś: 351
  • Online: 44

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Inscenizacja Wileńszczyzna '44 w skansenie w Olsztynku

2 lutego w Olsztynku odbędzie się inscenizacja edukacyjna Wileńszczyzna '44, którą wspólnie przygotowało Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku.

Organizatorzy do rekonstrukcji wydarzeń z 1944 roku przygotowali się solidnie. Do odtwarzania scen zaangażowano 50 rekonstruktorów, którzy odegrają role oddziałów wojsk polskich, niemieckich, litewskich i radzieckich. W inscenizacji udział wezmą również zabytkowe pojazdy, jak odrestaurowany KDF 82 - Kubelwagen z 1943 roku, replika motocykla z epoki czy ciężarówki Klöckner S-3000.

Organizatorzy chcą odtworzyć sceny bitew, jakie 70 lat temu prowadziła polska partyzantka. Cały teren wokół skansenu zostanie odpowiednio zaaranżowany, aby jak najbardziej przypominał warunki, jakie panowały wtedy na Wileńszczyźnie. Sceny nie będą przedstawiały wyłącznie walk. Zobaczymy też, jak wyglądało codzienne życie partyzantów, zdobywanie jedzenia czy działania konspiracyjne.

Inscenizacja zaplanowana jest na godziny od 10 do 14.30. Wydarzenie zostało zaplanowane w taki sposób, aby mogły wziąć w nim udział rodziny z dziećmi.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach