Statystyka

  • Wszytkich: 4282367
  • W tym roku: 383300
  • W tym miesiącu: 5594
  • Dziś: 146
  • Online: 15

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Grunwaldzka Akademia Miecza

To będzie ciekawy rok dla miłośników walk rycerskich. W ramach Grunwaldzkiej Akademii Miecza odbędą się cztery trzydniowe obozy w Nidzicy, Olsztynie, Mrągowie i Kownie. Trenerami będą najlepsi rycerze na świecie, zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu Walk Rycerskich i International Medieval Combat Federation.

- Chcemy połączyć doświadczenie weteranów ruchu rycerskiego oraz najlepszych zawodników i trenerów z zapałem młodzieży stawiających pierwsze kroki w walce - mówi Sławomir Moćkun, koordynator Akademii i prezes stowarzyszenia Intermarium, inicjatora całego przedsięwzięcia. - Adepci GAM otrzymają wszechstronną wiedzę i umiejętności jak poruszać się w świecie profesjonalnych walk rycerskich, prowadzić treningi kondycyjne i techniczne, a także taktyczne w walkach grupowych.

Grunwaldzka Akademia Miecza rusza już 7 lutego w Nidzicy, a zakończy się pod koniec kwietnia turniejem w Kownie. Organizatorzy zaplanowali miejsca dla 40 uczestników. Przyjmowanie zgłoszeń trwało zaledwie kilka godzin.

- Liczę, iż adepci GAM w niedługiej przyszłości zasilą szeregi reprezentacji Warmii i Mazur w sportowych walkach rycerskich - mówi Patryk Kozłowski, kapitan reprezentacji województwa. - Dziś naszą kadrę tworzy 15 sportowców z 4 miast. Chciałbym, żeby ta liczba podwoiła się, a swoich przedstawicieli w drużynie miały także inne miejscowości. Zamków czy miast z rycerską przeszłością na Warmii i Mazurach przecież nie brakuje - konkluduje Kozłowski.

- Rycerskich atrakcji w północno-wschodniej Polsce w tym roku więc nie zabraknie - mówi Szymon Drej, dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, patrona rycerskich wydarzeń w całej Polsce. - Rycerze przez cały rok w kilkunastu turniejach walczyć będą od Kowna po Prabuty. Cieszę się, że jest takie zainteresowanie Akademią. Mam nadzieję, że pod Grunwaldem będą znów mogły paść słowa „Mieczy u nas dostatek" - kończy Drej.

Projekt „Grunwaldzka Akademia Miecza" realizowany jest w ramach Inicjatyw Młodzieżowych programu „Młodzież w działaniu".

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach