Statystyka

  • Wszytkich: 3622844
  • W tym roku: 393618
  • W tym miesiącu: 37378
  • Dziś: 2743
  • Online: 75

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


VII Zaduszki Żeglarskie w Mikołajkach

Od siedmiu lat w mikołajkach na początku listopada organizowany jest niezwykły wieczór pełen lirycznych wspomnień i duchowej zadumy. Zaduszki Żeglarskie na stałe wpisały się w jesienny kalendarz imprez. W tym roku odbędą się 9 listopada.

Zaduszki Żeglarskie to wspomnienie tych, którzy odeszli a związani byli z mazurskimi jeziorami. Wieczór zapełniony jest zadumą, która płynie razem z nutami żeglarskich piosenek. Rozpocznie się o godzinie 16 mszą świętą w kościele Matki Bożej Różańcowej w Mikołajkach, którą celebrować będzie ks. Andrzej Panasiuk z Mogilna. Po niej młodzi żeglarze z Mikołajek zapalą znicze przy pamiątkowym obelisku. Następnie w kościele odbędzie się koncert szantowy, którego druga część będzie miała miejsce od godziny 18.30 w restauracji Sielawa. Podczas koncertu wystąpią m.in. Wodny Patrol, Jędrzej Korzeń, Mirek Kowal Kowalewski.

Organizatorami Zaduszek są: Parafia Matki Bożej Różańcowej w Mikołajkach, Burmistrz Miasta Mikołajki, Grupa "Amax", Centrum Kultury "Kłobuk" w Mikołajkach.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach