Statystyka

  • Wszytkich: 4291035
  • W tym roku: 391968
  • W tym miesiącu: 14262
  • Dziś: 48
  • Online: 19

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


W Dobrym Mieście powstała strzelnica tunelowa z prawdziwego zdarzenia

Członkowie dobromiejskiej Ligi Obrony Kraju zbudowali prawdopodobnie jedyną w kraju strzelnicę tunelową na sześć stanowisk. Obiekt jest już gotowy i czeka na chętnych.

Pomysł stworzenia takiej strzelnicy powstał w 2005 roku w głowie prezesa organizacji miejsko-gminnej Ligi Obrony Kraju w Dobrym Mieście. Najpierw trzeba było znaleźć odpowiednie miejsce.

W 2008 roku gmina Dobre Miasto, przekazała miejscowemu LOK sporą działkę na przedmieściach przy obecnej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów.

W budowę nasypów ochronnych, uporządkowanie terenu, czy budowę samych tuneli zaangażowało się aktywnie 10 ze 150 członków organizacji miejsko-gminnej LOK w Dobrym Mieście.

- Nie zrobilibyśmy jednak nic, gdyby nie pomoc sponsorów, którzy zaoferowali ciężki sprzęt, czy drewno na tunele - przyznaje Ryszard Gadziński, prezes Ligi Obrony Kraju w Dobrym Mieście.

- Strzelnica jest przeznaczona do broni długiej centralnego i bocznego zapłonu na osi 100 metrów - wyjaśnia prezes LOK Dobre Miasto. - Mamy też drugą strzelnicę do broni krótkiej na osi 25 metrów.

Budowa strzelnicy kosztowała około 100 tys. złotych. W minioną niedzielę strzelnica została oficjalnie otwarta.

- Zapraszamy wszystkich chętnych, w tym młodzież na zajęcia, a ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że strzelanie w tunelu niesamowicie wycisza i pozwala się dobrze skupić - zachęca Ryszard Gadziński.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach