Statystyka

  • Wszytkich: 3989080
  • W tym roku: 90013
  • W tym miesiącu: 32585
  • Dziś: 808
  • Online: 32

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Stachursky gwiazdą pikniku PO RYBY POLACY w Olsztynie

W sobotę 14 września odbędzie się, organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,

Piknik "PO RYBY POLACY".

Na odwiedzających będzie czekać wiele atrakcji, na czele z wystawą polskich ryb słodkowodnych. Gwiazdą wieczoru będzie Jacek Stachursky.


Przez cały dzień na Rynku Starego Miasta w Olsztynie trwać będzie wielka rodzinna impreza „PO RYBY POLACY", promująca Program Operacyjny „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013" (PO RYBY 2007-2013). Podczas pikniku będzie można zobaczyć projekty zrealizowane w ramach Europejskiego Funduszu Rybackiego oraz porozmawiać z przedstawicielami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat możliwości, jakie stwarza program "PO RYBY 2007 - 2013" na specjalnie przygotowanym stoisku.

"Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spędzić aktywnie czas, ale również dowiedzieć się jak zostały wykorzystane środki na rozwój rybołówstwa i obszarów zależnych od rybactwa. Chcemy zaprezentować jak zmienia się ten sektor po wdrożeniu programu PO RYBY 2007- 2013. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że środki unijne nie tylko wspierają przemysł rybny, ale także obszary zależne od rybactwa, na których działa 48 Lokalnych Grup Rybackich (tzw. LGR). W ramach tych środków można np. otworzyć salon fryzjerski, stworzyć ścieżki rowerowe, czy też uatrakcyjnić swoją ofertę turystyczną. Beneficjentami są mieszkańcy miejscowości położonych na obszarach zależnych od rybactwa lub osoby chcące inwestować w te obszary. Ważne jest, by inwestycja wpisywała się w Lokalną Strategię Rozwoju Obszarów Rybackich (LSROR). Czasu na składanie wniosków do Lokalnych Grup Rybackich pozostało niewiele, gdyż większość LGR ogłasza konkursy do końca 2013 r. Należy przy tym pamiętać, że inwestycja musi zostać rozliczona do końca I kwartału 2015 r. Jest to więc najlepszy moment, by jeszcze skorzystać z dofinansowania z PO RYBY 2007-2013" - mówi przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Impreza rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Teren zostanie podzielony na kilka stref, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Na najmłodszych czekać będzie mnóstwo atrakcji takich jak: symulator statku i łodzi podwodnej, tablice interaktywne, warsztaty papieru czerpanego, czy rysowania piaskiem, konsole do gry, zawody sportowe oraz liczne konkursy z nagrodami.

W trakcie pikniku zaprezentowana zostanie również wystawa polskich ryb słodkowodnych. W akwariach zobaczyć będzie można okonia, szczupaka, karasia, jesiotra, karpia oraz węgorza.

Ryb będzie można również spróbować, gdyż Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających darmową degustację potraw przygotowanych z flądry, śledzia bałtyckiego, czy też dorsza.

Na scenie głównej przez cały dzień odbywać się będą występy artystyczne, warsztaty taneczne, przedstawienia dla dzieci oraz konkursy z nagrodami. Dzień zwieńczy koncert Jacka Stachursky'ego.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach