Statystyka

  • Wszytkich: 4242063
  • W tym roku: 342996
  • W tym miesiącu: 1667
  • Dziś: 345
  • Online: 17

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Rajd Polski: Ponad 80 załóg wystartuje na mazurskich szutrach!

85 załóg widnieje na liście zgłoszeń jubileuszowego 70. Rajdu Polski. Zmagania pierwszej trójki z klasyfikacji Mistrzostw Europy z polską czołówką: Krzysztofem Hołowczycem, Kajetanem Kajetanowiczem, Michałem Kościuszko i Robertem Kubicą dostarczy z pewnością nieprzeciętnych emocji.

 

Swój start w Mikołajkach awizują zawodnicy i zespoły z aż 18 krajów w tym Australii, Belgii, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Irlandii, Japonii, Litwy, Luxemburga, Rosji, Rumunii, Turcji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch oraz plejada zawodników z Polski.

Na liście zgłoszeń widnieje między innymi pierwsza trójka z klasyfikacji Mistrzostw Europy: Jan Kopecky, Craig Breen oraz Bryan Bouffier. Jest też polska czołówka: Robert Kubica, Krzysztof Hołowczyc, Kajetan Kajetanowicz i Michał Kościuszko.

Szczególne zainteresowanie towarzyszy startowi Roberta Kubicy w LOTOS 70.Rajdzie Polski, dla którego będzie to pierwszy od wielu lat występ przed własną publicznością. Krakowianin mający na swoim koncie zwycięstwo w wyścigu Formuły 1, po bardzo udanych startach w rajdowych mistrzostwach świata jest jednym z pretendentów do zwycięstwa w swoim domowym Grand Prix.

LOTOS 70. Rajd Polski to także wyjątkowa okazja do zobaczenia najlepszych samochodów jeżdżących nie tylko w mistrzostwach Europy, ale dominujących również w swoich klasach w rajdach na całym świecie. Nie zabraknie więc Skód Fabia S2000, Peugeotów 207 Super 2000, Citroena DS3 RRC, Fordów Fiesta S 2000, Mitsubishi Lancerów czy Subaru Impreza. W Mikołajkach dojdzie także do polskiego debiutu Forda Fiesta R5, który zaledwie kilka tygodni temu pojawił się po raz pierwszy na rajdowych trasach.

Rajd na mazurskich szutrach rozpoczyna się w piątek, 13 września. Tego dnia zaplanowano przejazdy testowe oraz odcinek kwalifikacyjny na Torze Mikołajki. Tego samego dnia wieczorem uroczysta inauguracja w centrum Mikołajek połączona z losowaniem pozycji startowych do pierwszego etapu.

W sobotę, 14 września zaplanowano 7 odcinków specjalnych w tym próbę sportową na Torze Mikołajki, a w niedzielę, 15 września kolejnych 6 oesów. Meta o godzinie 19:40 w Mikołajkach.

 

 

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach