Statystyka

  • Wszytkich: 3989089
  • W tym roku: 90022
  • W tym miesiącu: 32594
  • Dziś: 817
  • Online: 40

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


(Region Olsztyn)

24

RESTAURACJA CASABLANCA

adres: Zamkowa 5, 10-074 Olsztyn
telefony: 89 522 84 64;
www: www.casablanca.olsztyn.pl
Data aktualizacji: 2014-05-30
Data dodania: 2014-05-30

Odległości

Bankomat do 1 km
Sklep do 500m
Kościół do 1 km

Gastronomia

Liczba miejsc w lokalu:
20-30 miejsc

Rodzaje dań

  • Kolacja
  • Obiad
  • Podwieczorek

Liczba miejsc w ogródku:
20-30

Atrakcje w pobliżu

1.):
Zamek Kapituły Warmińskiej

2.):
Wysoka Brama

3.):
Katedra Św. Jakuba

4.):
Stary Ratusz

5.):
Wiadukt Kolejowy w przełomie Łyny

6.):
Teatr im. Stefana Jaracza

Opis: RESTAURACJA CASABLANCA

Restauracja Casablanca znajduje się w samym sercu olsztyńskiej starówki, w zabytkowej Willi Casablanca, której historia sięga początku XX wieku i na stałe wpisała się w pejzaż najcenniejszych zabytków Olsztyna. Przez wiele lat willa służyła jako dom burgrabiego, rezydencja wojewodów olsztyńskich czy wreszcie jako kasyno garnizonowe. Prawdopodobnie z tego ostatniego najbardziej słynie wśród olsztyniaków. Do niedawna zarówno budynek jak i bezpośrednie jego otoczenie były miejscem mocno zaniedbanym.
Ma własną historię w której pojawia się zbrodnia, łzy a także radość i zabawa. Budynek był zburzony, odbudowany, zapomniany, by w końcu zostać odrestaurowany i odzyskać miano jednej z najpiękniejszych willi w naszym regionie.



Restaurację przygotowaliśmy z myślą o tych, którzy cenią kuchnię zdrową i świeżą. Potrawy przygotowujemy z najświeższych produktów dostarczanych na bieżąco. Nie uznajemy półproduktów i konserwantów. Przychodząc do nas zawsze masz gwarancję, że dostaniesz potrawę przygotowaną na bazie składników z porannej dostawy. Zachęcamy do degustowania dań z codziennie innego menu dnia. Można również skorzystać z karty stałych dań. Proponujemy głównie nowoczesną kuchnię europejską, z drugiej strony dania dnia mogą niejednokrotnie zaskoczyć bardziej egzotycznymi smakami.
W ofercie znajdują się także wyborna kawa, desery, wina oraz alkohole.
Restauracja Casablanca jest miejscem idealnym do obiadów rodzinnych, spotkań towarzyskich i biznesowych, a także po prostu ostoją relaksu, obcowania z częścią historii w malowniczym otoczeniu parku podzamcze.

Galeria: RESTAURACJA CASABLANCA

Lokalizacja: RESTAURACJA CASABLANCA

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach